Погодні умови початку травня не сприяли проростанню пізніх ярих культур

Агрометеорологічні умови, які спостерігалися в Україні протягом травня, були переважно малосприятливими для проростання зерна пізніх культур внаслідок високих денних температур повітря і ґрунту.

Несприятливим фактором було і збереження до теперішнього часу на окремих площах західних і північних областей ґрунтової кірки.

«Інтенсивне накопичення ефективного тепла (станом на 10 травня суми ефективних вище плюс 10°С температур повітря в 2-3 рази перевищили норму) зумовлювало скорочення міжфазних періодів розвитку практично всіх сільськогосподарських культур. Протягом декади часом спостерігалося по кілька фенологічних фаз з короткими інтервалами», — зазначають фахівці Укргідрометеоцентру.

На багатьох площах південних і центральних областей почалося надзвичайно раннє (в середньому на 1,5-3 тижні) колосіння, місцями цвітіння колоса озимих культур. Однак за рахунок зниження температури повітря в останні дні декади, підвищення відносної вологості і наявної ще вологи в ґрунті масового погіршення стану основних сільськогосподарських культур не відзначалося.

Нехарактерні для початок травня умови складалися в західних областях, де середньодобові температури в більшості днів були на 5-10°С вище за норму, спостерігалися низька відносна вологість повітря і суховійні явища. Лише в останні дні декади середньодобові температури наблизилися до норми, у багатьох районах пройшли дощі, які змінили ситуацію на краще.

Розвиток основних сільськогосподарських культур на території західних областей порівняно з попереднім роком і середніми багаторічними показниками відбувалося на 7-14 днів раніше.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *